nieruchomość
Biznes

Jak kupować nieruchomości?

Nieruchomości to wielkie wydatki i jeśli myślisz o ich zakupie, ważne jest żebyś najpierw zastanowił się jak się do tego zabierzesz. Najprostszą możliwością jest oczywiście wpisać w internetową wyszukiwarkę hasło nieruchomości na sprzedaż i zobaczyć jakie są oferty w naszej okolicy. Bez tego kroku prawdopodobnie się nie obędzie, bowiem internet jest pierwszym miejscem, w którym szukamy informacji oraz ofert. Przez internetową wyszukiwarkę trudno jest jednak zweryfikować jakość oferty, dlatego przez zakupem nieruchomości przyjrzyjmy się najpierw przede wszystkim portalowi, na którym znaleźliśmy dane ogłoszenie. Upewnijmy się, że jest to portal autentyczny, który faktycznie zajmuje się takimi rzeczami. Jeżeli wymaga on od nas założenia konta, przeczytajmy dokładnie wszystkie regulaminy. Pamiętajmy też o tym, żeby nie podawać naszych danych, jeżeli nie jesteśmy pewni, do kogo one trafiają i w jakim celu.
Jeżeli szukamy nieruchomości przez internet musimy też pamiętać, żeby zwrócić uwagę czy dane ogłoszenie jest wystawione bezpośrednio przez właściciela czy przez pośrednika. Dokonywanie transakcji przez pośredników może być prostsze, jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami, a więc większą ceną całej transakcji. Najlepiej jest więc znajdować ogłoszenia wystawiane bezpośrednio przez właścicieli nieruchomości, jeżeli uda nam się na takie trafić. Uniknięcie etapu pośredniczenia w transakcji sprawia, że cena nieruchomości jest niższa, ponieważ właściciel wycenia ją na cenę, którą chce zarobić i taką bezpośrednio dostaje od nas. Pośrednik z kolei zobowiązuje się dostarczyć właścicielowi oczekiwaną kwotę, ale sam też musi na czymś zarobić, żeby koszty jego pracy zwróciły się.
Jeżeli na zakup nieruchomości dajesz sobie czas i nie jest to sprawa wyjątkowo nagląca, a jeszcze niewyraźny pomysł na poczynienie inwestycji, oprócz przeglądania ofert w internecie miej też oczy dookoła głowy. Poruszając się po okolicy i podróżując na pewno zauważysz porozwieszane po różnych nieruchomościach ogłoszenia, że dany budynek czy mieszkanie jest na sprzedaż. Najczęściej znajdziesz tam też numer telefonu do sprzedawcy. Dlatego jeżeli przymierzasz się do poczynienia takiej inwestycji, rób zdjęcia i zapisuj sobie numery telefonów. Zwłaszcza w małych miejscowościach, w których nawet dziś nie każdy ma dostęp do internetu. Czasami można trafić na doskonałą okazję odkupienia działki czy budynku za bardzo niewielkie pieniądze, a wiejska lokalizacja może zaowocować.

Dodaj komentarz